Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti nasıl yapılıyor? Kaçak bulma işlemi ne kadar sürüyor? Su tesisat boruları neden sürekli patlıyor? Kırmadan su kaçağı nasıl tespit ediliyor? Lavabo, pimaş, atık su gederleri tıkanıklığı nasıl açılıyor?

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçak tespiti, su kaçağı giderme, cihazla dinleme yöntemi ile kırmadan su kaçaklarını bulup tamir ediyoruz. Bulamadığımız su kaçağı yoktur edemediğimiz kaçaklardan servis ücreti almıyoruz.

Yaşam alanlarında tesisattan kaynaklanan tıkanıklık, kalorifer tesisat kaçakları, atık su giderlerinizdeki tıkanıklıklardan dolayı oluşan su kaçakları olur.

Su kaçağını dinleme yöntemi ile bulmak en yaygın tespitlerdendir. Su sızıntısını özel dinleme cihazı ile nokta atışı bulmak mümkündür.

Kameralı cihazla su kaçağı tespiti yapıldığında kırmadan su kaçağı bulma ya da su kaçağı tespiti ve tamiri yapılıyor olacaktır. Aynı şekilde de kimyasal uygulama ile kalorifer kaçağı giderme işi de pratik bir şekilde yapılacaktır.

Bu durum hem eviniz için hem de komşularınız için çok can sıkıcı konuların başında gelir.

Bunun sonucunda siz bu sızıntının farkında olmasanız bile, sudan dolayı meydana gelen nem ve su faturalarının yüksek olması su kaçağının kendini hatırlatmasını sağlar.

Nokta Atışı Kaçak Bulma

Su kaçağı sıhhi tesisatın veya atık su tesisatının bir veya daha fazla yerinde olabilir. Yakın zamana kadar kaçak tespiti deneme yanılma yöntemi ile yapılıyordu. Günümüzde su kaçağını nokta tespiti yapacak özel akustik cihazlar icat edildi.

Bu hem zahmetli, hem de sinir bozucu bir uygulamaydı. Evinizde tesisatın geçtiği yerlerde çalışmalar yapılıyor, buna göre kaçak tespiti yaılıyordu. Ancak şimdi modern cihazlar kullanıldığından, bu zahmetli işlere gerek kalmıyor.

Akustik dinleme cihazları sayesinde, suyun sesine göre nerede sızıntı olan yeri noktasal olarak buluyoruz.

Bu cihazların eğitim almış ustalar tarafından kullanılması gerekir. Kırmadan su kaçak tespiti cihazlar ve kameralar ile profesyonel metotlarla bulunmaktadır.

Kırmadan Kaçakları Buluyoruz

Su kaçağı tesisatın görünen ya da görünmeyen herhangi bir yerinde oluşabilir. Oluşan su kaçağını kırmadan tespit ettirerek, gereken önlemleri almazsanız sonucunda daha büyük zarara yol açacak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Su kaçaklarının kırmadan tespit edilmesi günümüzde elektronik cihazlarla pratik uygulamalar ile çözülebilen tesisat sorunları arasında yer alır. Ortaya çıkan su kaçağının temiz su ya da pis su tesisatından kaynaklanması pek önemli değildir.

Çünkü su kaçağı başlı başına bir sorundur. Bunun acilen tespit edilip, tamirinin yapılması gereklidir. Bu kaçağın tespiti eskiden olduğu gibi tesisatınıza zarar vererek ve kırılarak yapılmamaktadır.

Artık su kaçağının yeri noktasal olarak teknolojik cihazlarla kolayca yapılmaktadır. Teknolojik özellikleri olan cihazlar kullanıldığında, müşterilerin memnuniyeti sağlanmakta ve su kaçağı sorun olmaktan çıkarılmaktadır.

Kurumsal sıhhi tesisat firmaları tarafından bu hizmeti talep edin. Su kaçağının olduğu borularının kameralı sistemle görüntülenip kaçağın tespiti yapılmaktadır. Yapılan tespitten sonra, boruların tamir edilmesi için gerekli olan çalışma yapılacaktır.

Su kaçaklarının modern cihazlarıyla tespit edilmesi, kırmadan su kaçak tespiti yapılması tamir sürecini kısaltmıştır. Su kaçağı sorun olmaktan çıkmış olup cihazla bulunduğundan kırma işlemi yapılmamaktadır.

Bulduğumuz Kaçağın Tamirini Yapıyoruz

Su kaçak tespiti yapıldıktan sonra arızanın durumuna göre müşterimize fiyat bilgisini veriyoruz. Kaçak tespitinden hemen sonra arızayı gideriyor kırılan kalebodur, fayans tamirini yapıyoruz.

Su Kaçak Tespit Fiyatı

Kaçak tespit ücreti arama yapılacak yerin büyüklüğü ve kaçak durumuna göre değişmektedir. Ortama bir daire için fiyat aralığı 400 – 600 Tl arasında olmaktadır. Tespit edilen kaçak yeri kırılarak ortaya çıkarılır. Kaçak giderme işlemi ve fayans, kalebodur, parke tamiri ile birlikte fiyat belirlenir.

Kırmadan Robotla Gider Açma Servisi

Tıkanan mutfak, banyo, lavabo, tuvalet, klozet, pimaş gibi ev ve iş yerlerinizdeki tüm giderleri kırmadan basınçlı kanal açma robotu ile açıyoruz.

Tıkanmış pimaş, lavabo, mutfak, banyo, klozet giderlerini açtırmak için 0212 436 53 44 | 0535 987 73 60 irtibat numaralarını hemen arayın.

Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul’da lavabo, mutfak, banyo, tuvalet gibi pis su giderlerini kanal açma makinesi ile aynı gün açıyoruz.

Lavabo, tuvalet tıkanıklığı, pimaş, klozet, banyo gideri gibi tıkanan giderleri açma robotu ile açmaktayız.

Tıkanan giderleri kırmadan açma işlemleri tıkanıklığın durumuna göre yaklaşık olarak 1 saati geçebilmektedir.

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Call Now Button