Baymak Duo Tec Premix Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Baymak duo tec premix kombi arıza kodları

Baymak duo tec premix kombi arıza kodları E01, E02, E05, E09, E12, E13, E15, E16, E33, E35 ve çözümleri nelerdir? Arıza kodları Baymak Duo tec premix kombi ekranında görülünce servis çağırmadan önce yapılması gerekenler. Bunun hakkında kısaca bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Ap uyarısı ne anlama geliyor?

Genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açılış yapıldığında AP yazısı ekranda görülür. Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değildir.
Kombi ilk çalışma esnasında kendini test eder. Bu test süresi biraz uzun olduğu için arıza kodu olarak algılanabilir. AP yazısı bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve kombi ekranında normal değerler görülmeye başlar.

E01: Alev Yok

Ateşleme sonrasında cihaz içerisinde alev oluşmadığı zaman cihaz E01 arıza kodu verir. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda büyük ihtimalle kombiye gaz gelmiyordur. Öncelikle dairenize gelen sayaç vanasını kontrol edin sonra kombiye gelen gaz vanasını kontrol edin.

Dairenize gaz geldiğinden emin olun sonra kombiyi resetleyin. Reset uygulamasının ardından sorun yine devam ederse.

Duo tec kombide sırasıyla elektronik kart arızası, gav valfi, iyonizasyon veya ateşleme sorunu olabilir servis yardımı almanız gerekir.

E02: Hatalı Alev Oluşumu

Öncelikle gaz valfinin kapanmayışından kaynaklı alev oluşumunun devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

E03: Aşırı Isınma

Kombide sirkülasyon sorunu olduğu zaman E03 arızası görülür. Öncelikle kombiniz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin vanalarının açık olduğundan emin olun. Açık değilse mutlaka açın.

Kombiniz yaz konumunda ise resetleme işlemi uygulayın. Bu arıza kodunun sebepleri sırasıyla kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa sıkışmıştır, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almalısınız.

E05: Fan Geri Besleme Hatası

Arızanın sebebi atık gaz yolunda sorun olduğu anlamına gelir. Fan motorunda oluşan arıza belirtisi.

Elektronik kart veya fan motorunda sorun olma ihtimali var. Arızanın giderilmesi için Baymak Servis ile görüşmelisiniz.

E08: Ateşleme Devresinde Sorun Var

Bu arıza kodunun anlamı ateşleme ile alakalı ateşleme sorununun birçok sebebi olabilir. Arızanın kesin çözümü için servis aramalısınız.

E09: Gaz Grubu Geri Besleme Hatası

Kombilerde bulunan gaz valfi ile alakalı arıza hatası gaz valfinin tamiri mümkün olmadığından değişmesi gerekebilir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

E12: EEPROM Hatası

Kombide yazılım sorunu anlamına gelir. Çözüm için servisi arayın.

E21: Arıza Kodu

Duo Tec Kombide Elektronik Kart (Anakart) Sorunu var. Bu şikayetinizi Servis çözebilir.

F13: Fazla Resetleme

Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuldupunda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorula kaşılaşabilirsiniz.

Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekir. Sorun düzelmez ise mutlaka servis çağırınız.

F34: Düşük Voltaj

Bu arıza kombiden kaynaklanmamaktadır. Elektrik voltajının düşük olduğu yerlerde karşılaşılır. Kombi regletörü taktırarak sorunu çözebilirsiniz.

F35: Merkezi Isıtma Sensör Arızası

Bu hata kodu kalorifer sensörü arızalı olarak bilinir. Sensörün değişimi şikayetinizi giderebilir. Sensörün yenilienmesi için servisi aramalısısınız.

F37: Düşük Basınç

Kombide yeterli su basıncı olmadığı zaman bu arıza kodu ekranda görülür. Su basıncını 1,5 bar seviyesine getirdiğinizde arıza kodu akranda görülmez.

Ekrandaki F37 Arıza kodu kaybolur yerine AP yazısı görülür. “R” reset düğmesine bir kez basarsanız sorun düzelecek ekranda derece görülür kombi çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir.

F39: Dış Hava Sensör Sorunu

Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır.

Bazen dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Arızanın çözümü için servis yardımı almalısınız.

F50: Sıcak Su Boyler Sensöründe Sorun

Arızanın çözümü için servisi aramalısınız.

F51: PT1000 Sensör Sorunu

Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.

F52: Sıcak Su Sensör Arızası

Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensörünün değişimi bu şikayetinizi giderebilir. (NTC) Sensör geğişimi için servisi arayınız.

F53: Termal Sigortanın Kapalı Olduğu Anlamına Gelir

Bu durumda Baymak Kombi Servis yardımı almaktır.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar