Buderus Kombi 80 Arızası

Buderus kombi 80 led lambası yanıp sönerken ne anlam ifade ediyor? 80 arıza lambası Buderus kombi ekranında görülünce hangi parçalarda sorun olduğunu belirtir? Resetleme işlemi nasıl yapılır?

Buderus kombi 80 derece led arıza, hata kodu görüldüğü zaman servis çağırmadan neler yapılabilir?

80 Arızası ve Çözümü

Buderus kombide 80 derece led lamba yanıp söndüğü zaman cihaz çalışmaz. Buderus kombi 80 led lambası yandığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi servis ekibinden yardım alın. Anakart, prosestat, fan motoru arızalı veya kablolarında kopmalar olabilir.

Buderus Prosestat Arızası

Prosestat kombi içerisindeki hava akışının yeterli olup olmadığını kontrol eden kombi parçasıdır.

Prosestat arızalarında fan motoru çalıştığı halde kontak yapmadığı zaman kombi ekranında 80 led ışık yanıp söner.

Resetleme işlemini yapın. arızanın tekrar etmesi durumunda cihazın modeline uygun Prosestat takılması için kombi servisi çağırın.

Fan Motoru Arızalı

BudBosch Kombi 80 Arızasıerus kombi fan motoru arızalı olduğu zaman atık gaz tahliyesinde sorun olması sebebi ile kombi çalışmaz.

Bu anlamda mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekir. Fan motoru arızalarında yenisi takılarak sorun giderilebilir.

Anakartta Arıza Olabilir

Anakart Buderus kombi için komuta merkezi diyebiliriz.

Anakart arızalarında 80 arıza led lambası dahil olmak üzere birçok sorunun elektronik karttan olma ihtimali var.

Anakartın arızalanma sebeplerinin en başında elektrik akımının ani dalgalanması gelir. Buderus kombi anakart’ ı arızalanmış ise sorun görülür gerekli test yapılır ve tamir edilir. Tamiri mümküm olan elektronik anakartları 1 yıl garantili olarak tamir edip teslim ediyoruz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar