Arçelik Atria 30Premix Kombi Arıza Kodları

Arçelik Atria Premix kombi arıza kodları ve çözümleri. Arıza olduğu zaman Arçelik kombi rsetleme işlemi nasıl yapılır? İArçelik Atria Premix Yoğuşmalı Kombi’nin olası arıza kodları ve çözümleri bu makalemizde.

A01: Düşük Gaz Basıncı

Kombiye yeterli gaz basıncı sağlanamıyor. Gaz hattını kontrol etmeniz gerekebilir. Öncelikle gaz hattında buunan vanaları kontrol edin açık konumda olduğundan emin olun.

Resetleme işlemini yapın. Arıza devem ederse anakart, gaz valfi, iyonizasyon arızası olabilir. sorunun giderilmesi için teknik servis desteği alın.

A02: Yüksek Gaz Basıncı

Kombide gaz basıncı çok yüksek. Gaz regülatörünü kontrol etmeniz gerekebilir.

A03: Düşük Su Basıncı

Kalorifer devresinde su basıncı düşük olduğu zaman Arçalik kombi A03 arızası verir. Doldurma vanasını kullanarak su basınç değerinin 1.5 bar olarak ayarlayın. Arıza muhtemelen gidecektir.

A04: Yüksek Su Basıncı

Kombide su basıncı çok yüksek. Ayar valfını kontrol etmeniz gerekebilir. Fazla su dolumu yapılmış basıncı düşürün.

A05: Düşük Su Sıcaklığı: Kombiye gelen su sıcaklığı istenen seviyenin altında. Sistemde bir sorun olabilir, servis çağırmanız gerekebilir.

A06: Yüksek Su Sıcaklığı: Kombiye gelen su sıcaklığı istenen seviyenin üzerinde. Termostatı kontrol etmeniz gerekebilir.

A07: Yanma Arızası: Kombide yanma sorunu var. Yanma hava kanalını kontrol etmeniz gerekebilir.

A08: Fan Arızası: Kombinin fanı çalışmıyor veya yanıyor. Fan motorunu kontrol etmeniz gerekebilir.

A09: Sıcaklık Sensörü Arızası: Kombinin sıcaklık sensöründe bir sorun var. Sensörü kontrol etmeniz gerekebilir.

A10: İyonizasyon Arızası: Kombide iyonizasyon sorunu var. İyonizasyon elektrodu veya devresini kontrol etmeniz gerekebilir.

Bu arıza kodları, kombide meydana gelebilecek olası sorunları belirtir. Herhangi bir arıza durumunda, yetkili bir servis teknisyeninden yardım almanız önerilir.