Kombi pompası görevi

Kombi Pompası Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi pompası bozuksa ne olur? Pompa arızası nasıl anlaşılır? Sirkülasyon pompası ne işe yarar? Kombi devir daim pompası arızası nasıl anlaşılır? Devir daim pompası arızalanırsa kombide ne gibi sorun olur?

Devirdaim Pompası Nedir, Ne İşe Yarar?

Kombi pompası yapısında, kanatlar bulunduran bir parçadır ve bu kanatlar suya karşı direnç oluşturup suya yön vermekle görevlidir.

Pompanın Görevi

Kombi için önemli bir aksam olan devirdaim pompası kalorifer sistemindeki suyun sürekli olarak dolaşmasını sağlar.

Devir daim pompası kombinin kış konumunda kalorifer devresinin çalışması için hayati öneme sahip parçaların başında gelir.

Isıtma sitemleri için devirdaim pompası sistemin kalbi diyebiliriz. Sirkülasyon pompaları kalorifer devresi ısıtma sistemlerinde adından da anlaşıldığı üzere sıcak su sirkülasyonunda yani ısınan suyun kalorifer peteklerine transferini sağlamaktadır.

Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi pompaları kolay arıza yapmamasına rağmen bozulduğu taktirde kalorifer devresi ısısını yükselterek cihazın arızaya geçmesine sebep olabilir.

Devirdaim pompası bozulursa kombinin hararet yapmasına ve basınç yükselip emniyet ventilinden su atmasına sebep olur. Pompa arızalarında gürültülü çalışma yapabilir.

Pompa tamiri mümkün olmadığında arızalanan pompanın yerine yenisi takılarak kombi kalorifer devresinde çalışmaya devam eder.