Maktek Epsilon Kombi Arıza Kodları

Maktek kombi arıza kodları e01, e02, e03, e04, e05, e06, e35 ve e37 anlamları ve çözümleri neler? Arıza kodları Maktek Epsilon kombi akranında görülünce servis çağırmadan önce neler yapılabilir? Bu makalemizde.

E01 Arıza kodu alev oluşmadı.

E01 arıza kodu Maktek kombi ekranında görüldüğünde kombi ateşleme yapamadığını gösterir. Sırasıyla gaz vanalarını kontrol edin.

Kombiye gaz geldiğinden emin seniz kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arızada düzelme olmazsa anakartta, gaz valfinde ya da ateşleme elektrotunda arıza olabilir. Servis yardımı almalısınız.

E02 Arıza kodu limit termostatı arızası.

Maktek kombi aşırı ısındığı zaman ekranda e02 arıza kodu görülür. Bunun sebebi kombi içindeki suyun aşırı sınmasından kaynaklı.

Kombiyi resetlemeden önce kalorifer peteklerinin vanalarını açık konuma getirin kombi altında bulunana vanaları kontrol edin. Kombiyi resetleyin arıza düzelmezse servisi arayın.

Pompa arızalı olabilir, filtre kirden tıkalı olabilir yada limit termostat sensörü bozuk olabilir.

E03 Arıza kodu  baca termostat arızası.

Maktek kombi atık gaz sisteminde arıza olduğu zaman E03 arıza kodu görülür. Bu arıza kodu görüldüğünde kombiyi resetleyin arızanın devam etmesinde servisi arayın. Elektronik anakart arızalı olabilir.

E04 Arıza kodu  düşük veya yüksek su basınç arızası.

Maktek kombi kalorifer devresindeki su basınç değeri 1,5 bar seviyesinde olması gerekir. Su seviyesi eksik olduğu zaman E04 arıza kodu görülür

Su basıncı eksikse dolum musluğunu açarak su takviyesi yapmalısınız.

Fazla ise peteklerin birinden fazla suyu eksiltin. Ayarladığınız su eksiliyorsa kalorifer tesisatında kaçak olabilir tesisatçı çağırmalısınız.

E05 Arıza kodu kalorifer sensörü arızalı.

Bu arıza kodu görüldüğü zaman kalorifer tesisatı çalışmaz. Servisi aramalısınız. Sensör değişimi sorunu giderecektir.

E06/E12 Arıza kodu sıcak su sensörü arızalı

Sıcak su sensörü arızalı olduğu zaman Maktek Epsilon kombi sıcak su talebinizi karşılamaz. Servisi aramalısınız. Sıcak su sensörünün değişilmesi arızayı giderecektir..

E35 Arıza kodu  hatalı alev sorunu.

Sahte alev diyebiliriz. Gaz valfi kapalı olduğu halde brülörde alevin hala olduğunu belirtir.

Resetleme işlemi sonrasında arıza devam ederse anakart, iyonizasyon elektrodu yada gaz valfi arızalı olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi arayın.

E37 Arıza kodu  pompa arızası.

Kombi kalorifer sisteminde devir daim sorunu yaşar. Kombi pompası arızalı olabilir servisi aramalısınız.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button