Sanica Combo Arıza Kodları

Sanica COMBO Arıza, Hata Kodları, E01, E02, E03, E04, E05, E06, E35, E37. Arıza kodları Sanica COMBO kombi ekranında görülünce yapılması gerkenler. Sanica kombi resetleme işlemi bu makalede.

Sanica Combo Arıza Kodları

E01: Alev Oluşmadı

Kombi ateşleme sonrasında yanma gerçekleşmiyorsa ekranda E01 arıza kodu görülür.

Öncelikle kombiye gelen gaz yollarını kontrol edin. Kombiye gaz geldiğinden emin olun.

Resetleme işleminden sonra arıza devem ederse teknik servis talebinde bulunun. Elektronik anakart, gaz valfi, iyonizasyon veya ateşleme elektrotlarında arıza olabilir. 

E02: Aşırı Isınma

Sanica kombi ekranında E02 arıza kodu görüldüğünde kombide aşırı ısınma olduğu anlamına gelir.

Kalorifer peteklerinin açık konumda olduğundan emin olun. En az üç petek açık konumda olmalı.

Resetleme yapın arıza devam ederse servisi aramalısınız. Sirkilasyon pompası sıkışmış veya arızalı, kalorifer filtresi kirden tıkalı olabilir. 

E03: Prosestat Arızası

Hava prosestat kontak sorunu. Sanica kombi ekranında E03 hata kodu görülünce kombi çalışmaz. Kombi bacası ek yerlerini kontrol edin baca ekleri yerinden çıkmış olabilir.

Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse yardım için servisi arayın. Kombi fan motoru, prosestad veya elektronik anakart arızalı olabilir. 

E04: Düşük Su Basınç

Kalorifer tesisat basıncı yetersiz olduğu zaman Sanica kombi ekranında E04 arıza kodu görülür.Kombi doldurma musluğunu kullanarak su basınç değerini 1,5 bar seviyesine getirin.

Doldurma musluğunu kapatın. Arıza devam ederse servis yardımı alın. Basınç sernsörü arızalı veya kablolarında kopma olabilir.

E05: Kalorifer Sensör Arızası.

Kalorifer devresi sensör arızalarında Sanica kombi ekranında E05 arıza kodu görülür. Kalorifer sensöründe arızalanma, sensör bağlantılarında kopma olabilir. Sorunun giderilmesi için servis yardımı isteyin. 

E06: Sıcak Su Sensör Arızalı

Kombi sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman E06 arıza kodu görülür. Bu arıza kodu görüldüğünde kombi sıcak su vermez.  Sensör arızalanmış veya kablolarda kopmalar olabilir. Sensör değişimi için servisi aramalısınız. 

E35: Yalancı Alev Sorunu

Sahte alev oluşumu olarak da bilinir. İyon elektrodu alev yokken alev sinyali verdiğinde E35 arıza kodu görülür. Resetleme sonrasında arıza devam ederse servisi aramalısınız. Anakart veya gaz valfi arızası olabilir. 

E37: Dolaşım Sikülasyon Arızası

Kalorifer devresi su sikülasyonunda sorun olduğu zaman sanica kombide E37 arıza kodu görülür.

Kombi pompası sıkısmış, devirdaim özelliğini yitirmiş veya tamamen bozulmuş olabilir, anakart arızalı olabilir. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse servis talep etmelisiniz

Sabica Combo kombi arıza kodları ile sorun giderilmediyse iletişim yollarını kullanarak bizden teknik destek isteyebilirsiniz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar