Vaillant Kombi F22 Arızası

Kuru yanma olarak adlandırılır. Vaillant kombi f22 arızası nedir? F22 arıza kodu kombi ekranında görülünce ne yapmak gerekir? Vaillant F22 arızası neden olur? Hangi parçalarıda sorun olabilir? Vaillant kombide görülen F22 arızasının çözümleri bu makalemizde.

Vaillant Kombi F22 Arızası Nasıl Giderilir?

F22: Düşük Basınç

Kalorifer tesisatında yeterli su basıncı olmadığı zaman F22 arıza kodu görülür. Öncelikle su basıncını kontrol edin. Su basınç değerini 1.5 bar olması gerekir. Basınç değeri düşükse doldurma musluğunu kullanarak basıncı 1.5 bar seviyesine getirin. Daha sonrasında dolum vanasını mutlaka kapatın.

Basınç Sensörü Arızalı

Su basıncı 1.5 bar seviyesinde olduğu halde kombi hala F22 arıza kodu veriyorsa basınç sensörü arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi arayın.

Vaillant Kombi Pompası Arızalı Olabilir

Vaillant kombi F22 arıza kodu vermesinin bir diğer sebebi sirkülasyon pompasının arızalı olmasıdır. Devirdaim pompası arızalandığı zaman kombi dolaşım yapmaz ve F22 arıza kodu ekranda görülür. Böyle bir durumda sorunun giderilmesi için teknik servis yardımı alın. Pompa değişimi için işinin ehli kombi servisi çağırmalısınız.

Üç Yollu Grup Arızalı Olabilir

Üçyollu tamir takımı veya motoru arızalıolabilir. Arızanın giderilmesi için işinin ehli bir teknik servisten yardım alın

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar