Alarko Serena Kombi Arıza Kodları

Alarko Serene Arıza Kodları

Alarko Serena kombi arıza, hata kodları ve çözümleri. Alarko Serena kombi arıza kodları ve bu kodları ne anlam ifade ediyor bu makalede bulabilirsiniz.

E01: Alev Yok

Kombideki gaz vanasının ve gaz sayaç vanasının açık olduğundan ve gaz geldiğinden emin olun. Bunları kontrol ettiniz ve hala kombi çalışmıyorsa servis çağırınız. Gaz valfi, anakart, ateşleme grubu arızalı olabilir.

E02: Aşırı Isınma

Aşırı ısınmadan dolayı emniyet termostat devrede. Devirdaim sorunu olduğu zaman Alarko Serena kombi E02 arızası verir.

Çözüm için kalorifer tesisat vanaları, petek vanaları açık konumda olmalı kontrol edin. Kombi resetleme işlemi sorası arıza devam ediyor mu kontrol edin.

Arızanın devam etmesi halinde sirkilsyon pompası uzun süredir çalışmıyorsa sıkışmış yada arızalanmış, üç yollu tamir takımı arızalanmış olabilir, petek kirlerinden dolayı kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Sorunun çözülmesi için servisi aramalısınız.

H20: Düşük Basınç

Kalorifer devresindeki su basıncı eksik olduğu zaman H20 arızası görülür. Su doldurma musluğunu açarak kombi su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin.

Arıza düzelir. Arıza devam ederse servisi arayın. Su basınç sensörü arızalı yada kablolarda kopma olabilir.

E05: Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer devresinde bulunan sıcaklık sensörü arızalanmış yada kablolarda kopma meydana gelmiş. Sorunun giderilmesi için servisi arayın.

E06: Sıcak Su Sensörü Arızası

Kullanım suyu sıcaklık sensör arızası. E06 arıza kodu görülünce kombi sıcak su verme işlemini yapamaz. Sensör değişimi için servisi arayın.

E14: Prosestat Arızası

Alarko Serena kombi atık gaz tahliyesinde sorun olunca E14 arıza kodu görülür. Alarko Serena kombi E14 arızasında çalışmaz. Kombiyi resetleyin. Kombi resetleme işleminden sonra arıza devam ederse Fan motoru, prosestad veya anakart arızalı olabilir. Sorunun giderilmesi için serviisa arayın.

E22: Parametre Programlama İsteği

Sorunu çözümü için servisi arayın.

E35: Alev Algılama Arızası

Alarko kombi alev sorunu olduğunda bu arıza kodu görülür. Ateşleme trafosu, İyonizasyon kablosu, Gaz valfi arızalı olabilir. Sorunun çözümü için servisi arayın.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar