Eca Confeo Premix 5 Arızası

Eca Confeo Premix kombi 5 hatası alev kaybı arızasıdır. Cihazda yanma esnasında alev kaybı olduğu zaman 5 hata, arıza kodu ekranda görülür.

Resetlemeden sonra da sorun devam ederse servis çağırın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde, yoğuşma gideri veya elektronik anakartta arıza olabilir.

Gaz Valfi Arızalı Olabilir

Kombi, kazan, şofben gibi cihazların tesisattan aldığı gazın ihtiyaç kadarını elektronik anakarttan aldığı voltaj akımı oranında kombi yanma odasına gaz yolunu açıp kapatan ve alev boyunu ayarlayan modülasyon bobini bulunan parça gaz valfidir.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?
Kombinin ateşleme yapması sonrasında alev yokluğu sorununun olması gaz valfi arızası belirtilerinin başında gelir. Bunun yanı sıra ateşleme devresi sorununa bağlı; sıcak su sorunu, peteklerde ısıtmama sorunu da (kombi ateşleme yapmadığı için hiçbir konumda çalışma yapmaz) yaşanabilir. Ayrıca nadiren de olsa kombinin ses yapma gibi sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Giderilir?
Gaz valfi arızasında kullanıcıların müdahale etmesi doğru değildir. Kesinlikle değişimi için servis talep edilmeli. Eca Confeo Premix kombi gaz valfi değişimi işinin ehli kombi servis ekipleri tarafından yapılmalı. Değişimden sonra gaz kaçak kontrolü yapılıp kombi çalıştırılır.

Eca Confeo Premix Anakart Arızalı

Eca Confeo Premix kombi anakart’ ı için kombinin beyni diyebiliriz.  Anakart arızalanmalarında kombi çalışmaz. Kombide bulunan elektronik parçaların tamamı kombi anakartına bağlıdır. Parçalar arızalandığında anakart ekranında arıza kodu verirler.

Eca Confeo Premix Yoğuşma Sifonu Tıkalı

Eca Confeo Premix kombi 5 arızası verdiği zaman yoğuşma gideri mutlaka kontrol edilmeli. Gider zamanla tıkanmış olabilir. Tıkalı gider alev kaybına neden olur.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar