Ariston Egis Kombi Arıza Kodları

Ariston Egis arıza kodlarıAriston Egis kombi arıza, hata kodları, sembolleri ve çözümleri nelerdir? Ariston kombi led lambalar yanıp sönerse ne gibi sorun olur? Resetleme işlemi nasıl yapılır? Bunun hakkında kısaca bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

90 Led ve Kırmızı Led Yanıyorsa: Aşırı Isınma

Kombi içerisinde dolaşım sorunu olduğu zaman aşırı ısınma meydana gelir. 90 arıza koduyla karşılaştığınızda yapılması gerekenler kombi altındaki vanaların açık olduğunu konrol edin. Kalorifer vanaları açıkmı konrol edin.

Petek vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra kombiyi resetleyin. Muhtemelen arıza gidecektir. Arıza devam ederse servis çağırmalısınız. Devirdaim pompası arızalanmış olabilir.

50, 60 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Düşük Basınç

Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde kombideki kalorifer su basıncı yetersiz demektir. Kombinin dolum musluğunu açıp su basıncını 1,5 bar olana kadar doldurun.

Su basma uygulamasından sonra kombinizi resetleyin muhtemelen sorun çözülecektir. Arızada düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

60, 70 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Kalorifer Sensör Arızası

Kalorifer devresi sensörü arızalandığında yada kablo kopukluğunda meydana gelen 60, 70 led yanıp söner. Sensörün geğişimi bu arızayı ortadan kaldıracaktır. Sensör değişimi için servis çağırın.

50, 70 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Sıcak Su Sensörü Arızası

Kulanım suyu sensörü arızalandığında ekranda beliren arıza kodu. Bu arıza kodunda kombi sıcak su vermez.

Sıcak su sensörünün değişimi gerekir. Sensörün değişimi için servis talebinde bulunmalısınız.

70 Led ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Eeprom Sorunu

Elektronik anakart arızalandığında bu hata kodu çıkar. Arızanın giderilmesi için mutlaka servis çağırmalısınız.

80 Led ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Anakart Kumanda Arasında İletişim Kesintisi

Pano elektronik anakarta bilgi aktaramıyor veya bilgi yollasa da kart bunu algılamıyor. Hangisinde arıza olduğunu anlayabilmek için kombi servisi çağırmalısınız.

40, 50, 60, 70, 80 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Çok Sayıda Reset Atılmış

Bu arıza durumu reset düğmesine 15 dakika içerisinde birçok kez basıldığında meydana gelir.

Bir süre kadar bekleyin. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp açın. Düzelme olacaktır.

70 Led Yanıp Sönüyor ve Kırmızı Led Yanıyor: Dahili Elektronik Anakart Sorunu

Elektronik anakartta bir sorun olduğunu ve bu sebeple cihazın bloke olduğunu belirten arıza kodu. Bu arıza görüldüğünde cihaz çalışmayacaktır. Sorunun kesin çözümü için Arıston servisi çağırın.

Sadece Kırmızı Led Yanıyorsa: Cihaz Alev Algılanmıyor

Kombide ateşleme sorunu olduğu zaman kırmızı led yanıp sönerek arızayı haber verir. Bu arızada sırasıyla daire gaz vanasını ve kombi gaz vanasını kontrol edin.

Eğer vanalar açık ve sorun hala devam ediyorsa  Egis model kombinizin ateşleme iyonizasyon elektrodunda, anakart veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın kesin çözümü için servis yardımı almalısınız.

50, 60, 70 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Yalancı Alev

Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen alevin algılanmaya devam ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda gaz valfinde, anakartta veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız.

60, 70, 80 Ledi ve Sarı Led Yanıp Sönüyorsa: Cihaz Çalışırken Alev Sönüyor

Bu arıza durumunda reset düğmesine bir kez basarak resetleme yapın. Resetleme sonrası arıza devam ederse 3 kez tekrar edin.

Resetleme işlemi sonrasında arıza devam ederse servisi aramalısınız. Elektrotlarda, elektronik anakarta, gaz valfi arızalı olabilir.

Sadece Sarı Led Yanıyorsa: Atık Gazı Tahliye Sorunu

Kombi atık gaz sisteminde sorun olduğu zaman sarı led lamba yanar. Baca ek yerlerinden çıkmış olabilir kontrol edin.

Kombiyi reset düğmesine 5 saniye kadar basılı tutarak resetleyin. Arıza devam ederse servis yardımı talep edin. Anakart, fan motoru veya prosestad arızası olabilir.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar