Eca Confeo Plus 40 Arızası Ve Çözümleri

Eca Confeo Plus kombi 40 arızası nedir? 40 arızası Eca kombi ekranında görülünce ne yapmak gerekir? Eca Confeo Plus kombi 40 arızası ve çözümleri bu makalemizde.

Kalorifer Basıncı Düşük

Bu durumda cihazın su basıncını kontrol edin muhtemelen 1 barın altıda olabilir. Su basınç değerini normale yani 1,5 bar seviyesine getirmeniz için cihaza su basmanız gerekmektedir.

Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar.

Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.

Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız.

Eca Kombi 40 Hatası: Düşük Su Basıncı

Eca confeo plus kombi ekranında 40 arızası görülünce kalorifer devresi su basıncını kontrol edin muhtemelen 1 barın altıda olabilir.

Kalorifer devresi su basınç değeri 1,5 bar seviyesinde olması gerekir. Su basıncı 1 bar seviyesini altına indiği zaman Eca kombi ekranında 40 arıza kod görülür.

Su basınç değerinin 1,5 bar olması için kombi dolum musluğunu açarak ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin.

40 arıza kodu silindiği zaman ekranda derece belirir. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda kalorifer devresi basınç değeri görülecek.

İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Arıza devam ederse servis yardımı alın. Su basınç sesör arızası, kablolarda oksitlenme veya kopmalar olabilir.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar