Bosch Classic Kombi Arıza Kodları

Bosch Classic Kombi Arıza Kodları

Bosch Classic kombi arıza kodları 40, 50, 60, 70, 80 led lambaların anlamları ve çözümleri. Bosch classic kombi arızalandığı zaman servis çağırmadan neler yapılabilir? Bosch kombi arıza kodları nasıl düzeltilir?

Bosch Kombi Arıza Çözümleri

40 LED Lambası Yanıp Sönüyor: Aşırı Isınma

Kombi sikülasyon sorunu olduğunda aşırı ısınma olur. Öncelikle kalorifer devresi su değerinin 1,5 bar seviyesinde olduğundan emin olun.

Basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun.

Restleme işleminden sonra arıza devam ederse, devir daim pompası ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresi kirden dolayı tıkalı olabilir. Arızanın giderilmesi, için servisi aramalısınız.

50 LED Lambası Yanıp Sönüyar: Alev Oluşumunda Sorun

Bosch kombide alev yokluğu olduğu anlamına gelir. Bu hatanın sebepleri sırasıyla, doğalgaz vanası açık değil, kombiye gaz gelmiyor, gaz valfi arızalanmış, Ateşleme elektrotu ateşleme yapmıyordur, Elektronik anakart arızalanmıştır.

50 led lambası yanıp sönüyorsa gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gaz yollarının açık konumda olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arıza devam ederse servisi aramalısınız.

60 LED Lambası Yanıp Sönüyor: Hava Basınç Arızası

Bosch kombi atık gaz tahliyesinde sorun olduğu zaman 60 led ışığı yanıp söner. Atık gaz tahliyesi kontrol edilmeli.

Baca ek yerlerinde çıkma varsa geri takılmalı. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse servis yardımı alınmalı.

Fan motoru, prosestat veya elektronik anakart arızalanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almalısınız.

70 LED Lambası Yanıp Sönüyar: Prosestad Kontak Arızası

Ateşleme sırasında bu Prosestad görevini yerine getiremiyorsa 70 ışığı yanıp söner.

Prosestat ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Anakart, fan motoru veya prosestata arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalsınız.

40 ve 50 LED Lambaları Yanıp Sönüyor: Kalorifer Gidiş Sensörü Arızası

Kalorifer devresi gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalandığı zaman Bosch kombi ekranında 40, 50 led lambaları beraber yanıp söner. Sensör arızalanmış veya kablolarda kopmalar olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi arayın.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar