Protherm Leopar Arıza Kodları

Protherm Leopar kombi arıza kodları, anlamları ve çözümleri. Kombi üzerinde bulunan led lambalar yanıp söndüğü zaman kombi arızasını bildirmektedir.

Protherm Leopar kombide bulunan Led lambalar yanıp sönerken ne anlam ifade ediyor? Kombi servisi çağırmadan neler yapılmalı açıklamaları bu makalemizde

eco Led lamba yanıp sönüyor: Tesisat Dönüş Sensör Arızası

Kalorifer devfresi tesisat suyu sensörü arızalı olduğunda eco led lambası yanıp söner. Sensör arızası, sensör boruları üzerinde oksitlenme veya sensör bağlantılarında kopukluk olduğunda eco led lambası yanıp söner. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse servisi aramalısınız.

40 Led lamba yanıp sönüyor: Kullanın Suyu Sensörü Arızası

Kullanım suyu sensöründe sorun olduğu zaman Leopar kombide 40 led lambası yanıp söner. 40 led lambasın sinyal verdiği zaman kombi sıcak su vermez. Sıcak su Ntc sensörü arızalı yada kablolarda kopmalar olabilir. Sorunu kesin çözümü için kombi servisi çağırın.

50 Led lamba yanıp sönüyor: Hava Akış Arızası (prosestad arızası)

Protherm Leopar kombi 50 led lambası yanıp söndüğü zaman baca hava akışında sorun olduğu anlamına gelir. Bu arıza kodunda kombi çalışmaz. Öncelikle kombiyi resetleyin resetleme işleminden sonra arıza devam ederse kombi anakart’ı, fan motoru veya prosestad arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için kombi servisi çağırın.

60 Led lamba yanıp sönüyor: Aşırı Isınma

Kalorifer devresi su sıcaklığı aşırı ısındığı zaman 50 led lambası yaını söner. Öncelikle kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 kalorifer peteği açık konumda olmalıdır. Kombi alt vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

Kombiyi kırımızı ışık düğmesine basarak resetleyin. Arıza devam ederse servisi aramalısınız. Kalorifer tesisat filtresi tıkalı, devirdaim pompası sıkışmış veya arızalanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, üç yollu vana tamir takımı ve üç yollu motor arızalanmış olabilir.

70 Led lamba yanıp sönüyor: Alev Yok (İyonizasyon arızası)

Leopar kombi ateşleme sonrası yanma odasında alev oluşmadığı zaman 60 led lambası yanıp söner. Öncelikle kombi üzerinde bulunan gaz vanaları açık konumda olmalı.

Leopar kombiyi resetleyin resetleme işleminden sonra arıza devam ederse gaz valfi, iyonizasyon, ateşleme tarfosu veya anakart arızlanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı alın.

80 Led Lamba Yanıp Sönüyor: Düşük Basınç

Kalorifer devresi su basıncı düşük veya yüksek olduğu zaman 80 led lambası yanıp söner. Su basıncını 1,5 bar olarak ayarlayın. Arıza devam ederse kombi servisi çağırın. Basınç sensörü arızalanmış ya da kablolarda kopukluk olabilir.

70-80 Led Yanıp Sönüyor: Devirdaim Sorunu

Kalorifer devresi gidiş dönüş suyu sıcaklık farkı 40C olduğu zaman 70-80 led lambaları yanıp söner. Öncelikle kalorifer petek vanalarını kontrol edin. En az 3 petek açık konumda olmalı. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Sirkülasyon pompası arızalı olabilir, kalorifer tesisatı kirden tıkalı olabilir. Arızanın kesin çözümü için servisi arayın.

60-80 Led Yanıp Sönüyor: Düşük Voltaj

Elektrik şebekesi 170 W altında olduğu zaman 60-80 led lambaları yanıp söner. Kombiyi kapatın bir süre bekledikten sonra tekrar açın. Arıza devam ederse anakart arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için kombi servisi çağırmalısınız.

50-80 Led Yanıp Sönüyor: Alev oluşumunda sorun

Leopar kombi içerisinde alev oluşumunda sorun olduğu zaman 50 80 led lambası yanıp söner. Gaz vanaları açık konum damı kontrol edin. Resetleme işlemini yapın arıza devam ederse servisi arayın. Gaz valfi, anakart veya ateşleme trafosu arızalanmış olabilir.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar