Demirdöküm Aden 50 Arızası

Demirdöküm Aden kombi 50 arıza lambası neden yanıp söner? 50 arıza, hata kodu kombide ne anlam ifade ediyor? 50 arıza kodu kombi ekranında görülünce hangi parçalarda sorun olduğunu belirtir?

Demirdöküm kombi led lambasında 50 arıza kodu görüldüğü zaman servis çağırmadan önce yapılması gerekenler bu makalede.

50 Arızası Nasıl Giderilir 

Demirdöküm kombi’de 50 arızası hava sensör arızası olarak belirtilir. Sırasıyla prosestat, anakart, fan motoru arızalı yada kablolarda kopmalar olabilir.

Prosestat Arızalı

Prosestad Demirdöküm Aden kombi içerisindeki hava akışının yeterli olup olmadığını kontrol eden parçadır.

Prosestat arızalarında fan motoru çalıştığı halde kontak yapmadığı zaman Demirdöküm Aden kombi ekranında 50 led yanıp söner.

Cihazın modeline uygun Prosestat takılması için kombi servisi çağırın.

Fan Motoru Arızalı Olabilir

Fan motoru arızalı olduğu zaman atık gaz tahliyesinde sorun olması sebebi ile kombi çalışmaz. Bu anlamda mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekir.

Fan kirden dolayı balans yapmış veya bilyesi dağılmıştır. Fan motoru arızalarında yenisi takılarak sorun giderilebilir.

Anakartta Arıza Olabilir

Demirdöküm Aden kombi için komuta merkezi diyebiliriz. Anakart arızalarında 50 arıza kodu dahil olmak üzere birçok sorunun elektronik karttan olma ihtimali var.

Demirdöküm Aden kombi anakart’ ı arızalanmış ise sorun görülür gerekli test yapılır ve tamir edilir. Tüm Demirdöküm kombi anakart tamirlerini 1 Yıl garantili olarak yapmaktayız.

Resetleme İşlemi

Demirdöküm Aden Cihazlarda Resetleme İşlemi şunlardır. Cihazın Yazlık kışlık Düğmesi bulunmaktadır. Bu düğme ortadaki Olan Petek ve çeşme işareti vardır. bu düğmeyi 0 Konumuna getirerek resetleme yapılır.

Ekran gider ve tekrar hangi konumda çalıştırmak isterseniz o konuma getirerek kulana bilirsiniz. ekran Gelmemesi durumunda ana kart arıza görmüş demektir. Arıza Silinmemiş ile cihazdaki arıza devam etmekte teknik servis personeli bu arıza için müdahale edecektir

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar