Buderus Kombi 3Y Arıza Kodu ve Çözümü

Buderus Kombi 3Y Arıza Kodu ve Çözümü

Buderus kombi ekranında 3Y arıza kodu görüldüğü zaman servis çağırmadan neler yapılabilir? Buderus kombi ekranında 3Y arıza kodu görüldüğü zaman kombi çalışmaz.

Buderus kombi ekranında 3Y arıza kodu çıktığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi servis ekibinden yardım alın. Anakart, prosestat, fan motoru arızalı veya kablolarında kopmalar olabilir.

Prosestat Arızalı Olabilir

Prosestad kombi içerisindeki hava akışının yeterli olup olmadığını kontrol eder. Prosestat arızalandığı zaman cihaz çalışmaz.

Prosestat arızalarında fan motoru çalıştığı halde kontak yapmadığı zaman Buderus kombi ekranında 3Y arıza kodu görülür.

Cihazın modeline uygun Prosestat takılması için kombi servisi çağırın.

Fan Motoru Arızalı

Fan motoru arızalı olduğu zaman atık gaz tahliyesinde sorun olması sebebi ile kombi çalışmaz.

Bu anlamda mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekir. Fan motoru arızalarında yenisi takılarak sorun giderilebilir.

Anakartta Arıza

Anakart Buderus kombi için komuta merkezi diyebiliriz. Anakart arızalarında 3Y arıza kodu dahil olmak üzere birçok sorunun elektronik karttan olma ihtimali var. Buderus kombi anakart’ ı arızalanmış ise sorun görülür gerekli test yapılır ve tamir edilir.

Buderus kombi anakart tamirlerinde 1 yıl garanti veriyoruz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar