Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arızası

Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arızası

Demirdöküm Kalisto kombi F4 arıza, hata kodu ve çözüm yolları. F4 hatası alev kaybı arızasıdır. Cihazda yanma alev oluşumunda sorun olduğu zaman F4 hata, arıza kodu ekranda görülür.

Resetlemeden sonra da sorun devam ederse kombi servisi çağırın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik anakartta arıza olabilir.

Dairede Gaz Yok

Demirdöküm Kalisto kombi F4 arızasının sebeplerinden birisi dairede gaz olmaması. Öncelikle kombiye gelen gaz vanalarının açık konumda olduğundan emin olun.

Sonrasında ocağı yakın ve gaz geldiğinden eminseniz cihazı resetleyin. Arızada düzelme olmadıysa Demirdöküm kombide sorun var demektir.

İyanizasyon Arızası

Kombi içerisinde alev olmasına rağmen cihaz F4 arızası veriyorsa iyonizasyon kablolarında kopmalar olabilir. İyanizasyon sorununun giderilmesi için servisi arayın.

Gaz Valfi Arızalı Olabilir

Kombi, kazan, şofben gibi cihazların tesisattan aldığı gazın ihtiyaç kadarını elektronik anakarttan aldığı voltaj akımı oranında kombi yanma odasına gaz yolunu açıp kapatan ve alev boyunu ayarlayan modülasyon bobini bulunan parça gaz valfidir.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?
Kombinin ateşleme yapması sonrasında alev yokluğu sorununun olması gaz valfi arızası belirtilerinin başında gelir.

Bunun yanı sıra ateşleme devresi sorununa bağlı; sıcak su sorunu, peteklerde ısıtmama sorunu da (kombi ateşleme yapmadığı için hiçbir konumda çalışma yapmaz) yaşanabilir. Ayrıca nadiren de olsa kombinin ses yapma gibi sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir.

Gaz Valfi Arızası Nasıl Giderilir?
Gaz valfi arızasında kullanıcıların müdahale etmesi doğru değildir. Kesinlikle değişimi için servis talep edilmeli.

Demirdöküm Kalisto kombi gaz valfi değişimi işinin ehli kombi servis ekipleri tarafından yapılmalı. Değişimden sonra gaz kaçak kontrolü yapılıp kombi çalıştırılır.

Demirdöküm Kalisto Anakart Arızalı

Demirdöküm Kalisto kombi anakart’ ı için kombinin beyni diyebiliriz.  Anakart arızalanmalarında kombi çalışmaz.

Kombide bulunan elektronik parçaların tamamı kombi anakartına bağlıdır. Parçalar arızalandığında anakart ekranında arıza kodu verirler. Tüm kombi markalarının anakart tamirini 1 yıl garantili olarak yapıyoruz.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button