Sanica Kombi E03 Arızası

Sanica Kombi E03 Arızası

Sanica Combo kombi E03 arızası ve çözümleri. E03 hata kodu Sanica kombi ekranında görülünce kombi çalışmaz. Kombi bacası ek yerlerini kontrol edin baca ekleri yerinden çıkmış olabilir.

Günümüzün en çevreci, ekonomik ve temiz yakıtı olan doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber kombi kullanımı artmıştır. Artan kombi kullanımıyla beraber arızalar oluşmaya başladı. Arızaların giderilmesi konusunda kombi servisleri de büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Kombi sisteminizin bir kısmı düzgün çalışmıyor veya hiç çalışmıyorsa İstanbul Kombi Tamir Servisi ile hemen temasa geçin.

E03 Arızası Ve Çözümleri

Sanica Combo kombi ekranında E03 arıza kodu çıktığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi servis ekibinden yardım alın. Anakart, prosestat, fan motoru arızalı veya kablolarında kopmalar olabilir.

Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse yardım için servisi arayın. Kombi fan motoru, prosestad veya elektronik anakart arızalı olabilir.

E03: Prosestat Arızası

Prosestat Viessmann kombi içerisindeki hava akışının yeterli olup olmadığını kontrol eden parçadır.

Prosestat arızalarında fan motoru çalıştığı halde kontak yapmadığı zaman Sanica kombi ekranında E03 arıza kodu görülür.

Cihazın modeline uygun Prosestat takılması için kombi servisi çağırın.

Fan Motoru Arızalı Olabilir

Fan motoru arızalı olduğu zaman atık gaz tahliyesinde sorun olması sebebi ile kombi çalışmaz.

Bu anlamda mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekir. Fan kirden dolayı balans yapmış veya bilyesi dağılmıştır. Fan motoru arızalarında yenisi takılarak sorun giderilebilir.

Anakartta Arıza Olabilir

Anakart Sanica  kombi için komuta merkezi diyebiliriz. Anakart arızalarında E03 arıza kodu dahil olmak üzere birçok sorunun elektronik karttan olma ihtimali var.

Viessmann kombi anakart’ ı arızalanmış ise sorun görülür gerekli test yapılır ve tamir edilir. Tüm Sanica kombi anakart tamirlerini 1 Yıl garantili olarak yapmaktayız.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button