Demirdöküm Milenyum Plus Arıza Kodları

Demirdöküm Milenyumplus kombi arıza, hata kodları F1, F2, F3, F4, F5, F6, F9, F10, F11, F12 anlamları. Arıza kodları Demirdmküm Millennium Plus kombi ekranında görülünce servisi aramadan önce yapılması gerekenler bu makalemizde. Resetleme işlemi nasıl yapılır?

F1/F4: Alev Yok

Ateşleme işleminden sonra yanma gerçekleşmediği zaman Demirdmküm Millennium Plus kombi ekranında F1 arıza kodu görülür. 

Öncelikle kombi gaz vanalarının açık olduğunda emin olun. Millennium Plus kombiyi resetledikten sonra arıza devam ederse servisi aramalısınız. Gaz valfi veya ateşleme trafosu arızalanmış olabilir. 

F2: Fan Motoru Arızası

Demirdmküm Millennium Plus kombilerde hava akış sorunu olduğu zaman F2 arıza kodu görülür. 

Anakart, fan motoru, prosestat arızası olabilir. Çözüm için servisi aramalısınız. 

F3: Prosestat Arızası 

Millennium Plus kombi baca çekişinde sorun olduğu zaman F3 arıza kodu görülür. Resetleme işlemi sonrası arıza devam ederse servisi arayın. Anakart, Fan motoru, prosestad arızalı olabilir.

F5: Aşırı ısınma 

Kombi içerisinde aşırı ısınma olduğu zaman Millennium Plus kombi ekranında F5 arıza kodu görülür. 

Resetleme işleminden sonra F5 arıza kodu devam ederse servis yardımı alın. Üç yollu tamir takımı, üç yollu motor veya devir daim pompası arızalı olabilir. 

F6: Sıcak Su Sensör Arızası

Kullanım suyu sıcaklığını kontrol eden sensörde sorun olduğu zaman Millennium Plus kombi ekranında F6 arıza kodu ekranda görülür. 

Sensör arızalanmış yada kablolarda kopmalar meydana gelmiş olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız. 

F9: Kalorifer Sensör Arızası

Kalorifer devresi sıcaklık sensöründe arızalanma olduğu zaman Millennium Plus kombi F9 arızası verir. 

Kalorifer sensöründe arızalanma yada kablolarında kopma olabilir kesin çözüm için servis yardımı alın. 

F12: Ekran Kartı Arızası

Milenyum Plus Kombinin Ekran Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ekran Kartında Sorun Olduğunda Kartın Ya Tamiri yada değişimi Gerekmektedir

F11, F13: Anakart Arızası 

Millennium Plus kombi anakart arızalanmalarında F11 arıza kodu görülür. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse anakart değişimi için servisi arayın. 

F17: Düşük Voldaj

(Voltaj<165 V):Şebeke gerilimi 165 V’un altında ise bu hata kodu ekranda belirir. Bu arıza kodundan kurtulmak için elektrik ustası çağırın kombi regletörü taktırın. Anakart arızası olama ihtimali var. 

F21: Düşük Basınç 

Kalorifer tesisatındaki su basıncının değeri 1,5 bar olmalı. Su basınç değeri 1 bar altında olduğu zaman F21 arıza kodu görülür.

Su basıncının istenen değere (1,5 bar) getirilirse sorun giderilir. Arıza devam ederse servisi arayın. Basınç sensörü arızalı olabilir.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar