Demirdöküm Nitron Kullanım Klavuzu

Demirdöküm Nitron Kullanım Klavuzu

Demirdöküm Nitron kombi kullanım klavuzu, kombiyi yaz konumunda kullanma, kış konumunda kullanma talimatları, resetleme işlemi nasıl yapılır? Kombi kullanımı hakkındaki bilgiler bu makalemizde.

Demirdöküm Nitron Yaz Konumunda Çalıştırma

Demirdöküm Nitron kombiyi yaz konumunda çalıştırmak için 8 numaralı düğmeye basın.

Bu şekilde yaz konumunu yani sadece sıcak su konumunu açmış olursunuz. Daha sonra 7 ve 9 numaralı düğmeleri kullanarak sıcak su ayarını yapabilirsiniz.

7 numaralı tuş yardımı ile sıcak su ayarını eksiltir 9 numaralı tuş yardımı ile sıcak su ayarını artırabilirsiniz.

Tercihinize göre bir sıcak su ayarı belirleyebilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklık derecesi ekranda bir süreliğine görülür.

Demirdöküm Nitron Kış Konumunda Kullanma

Nitron kombi panelinde bulunan 14 numaralı “mode” düğmesine ekranda kar sembolü görülene kadar basın.

Böylece kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Nitron kombi kış konumda hem sıcak su ihtiyacınızı karşılar hem de kalorifer devresi açık olduğu için peteklerde ısınır.

Kalorifer ısı ayarını yapmak için 10 ve 12 numaralı düğmeleri kullanabilirsiniz. 10 numaralı düğme ile kalorifer ayarını düşürebilir 12 düğme ile kalorifer sıcaklık ayarını yükseltebilirsiniz.

Ayarı konfor sıcaklığınıza göre ayarlayın. Ayarladığınız dereceyi ekranda bir süreliğine görüntüleyebilirsiniz. Nitrom kombi kalorifer sıcaklık aralığı 30°C ile 80°C arasındadır.

Demirdöküm Nitron Resetleme

Demirdöküm Nitron kombi çalışma sırasında ekranda arıza kodu görüldüğünde kombi çalışmayı durdurur.

F ile başlayan arıza kodu kombi ekranında görülür. 15 numaralı tuş yardımı ile resetleme gerçekleştirilir.

Resetleme için 15 numaralı tuş’a bir kez basmanız yeterlidir. Kombi kapanacaktır. Düğmeye yeniden bastığınızda kombi yeniden açılacaktır.

Bu şekilde kombiyi resetlemiş oluyorsunuz. İşlemi sadece ekranda arıza kodu belirdiği zaman yapmalısınız.

Arıza durumunda düzelme olmazsa veya arızanın sebeplerini öğrenmek isterseniz Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Nitron Kombi Zamanlayıcı Ayarı

Demirdöküm Nitron kombi panelinde zamanlayıcı için 3 tane fonksiyon ve 1 tane reset toplamda 4 tane tuş bulunur.

Zamanlayıcı tuşlar Nitron kombi panelinin sol kısmında bulunur. Kombinizin hangi gün ya da günlerde, hangi saatler arasında otomatik çalışacağını seçmenize yardımcı olur.

“Set” (4) düğmesine ekranda saat simgesi belirene kadar basılı tutun. Ekranda saat simgesi ile birlikte haftanın günleri (1 2 3 4 5 6 7) yanıp sönmeye başlar. “+” (5) ve “-“ (2) düğmeleri ile kombinizin çalışmasını istediğiniz gün ya da günleri seçin.

Yanıp sönmekte olan gün ya da günler kombinin çalışacağı günlerdir. Çalışma periyotları; haftalık, günlük, hafta içi ya da hafta sonu olarak belirlenebilir.

Kaydedilen Programı Silme

Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı sırasında o gün için önceden girilmiş programlar var ise bu programlardan başlangıç saati en yakın olan program ekranda “Pr:XX” (XX iki basamaklı bir sayısı ifade etmektedir) olarak görüntülenir. “+” (5) düğmesini kullanarak silmek istediğiniz programa gelin ve “-“ (2) düğmesi ile ON tıme yani açılma saatini girin.

Sonrasında “SET” (4) tuşuna basın. Ekranda seçilen programa kayıt yapılmak üzere “ON” yazısı ve saatin ilk hanesi yanıp söner. “+” (5) ve “-“ (2) tuşları ile saatin ilk hanesini “_” şekline getirin. Sonrasında “SET” (4) tuşuna basın. Bu şekilde programı silmiş olursunuz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button