Demirdöküm Tayros Arıza Kodları

Demirdöküm Tayros kombi arıza kodları nasıl giderilir? Tayros kombi çalışmıyor neden? Servis çağırmadan önce neler yapabilirim? Demirdöküm tayros kombi arıza kodları ve çözümleri.

Led lambalar yanıp sönüyor ise bu Tayros kombide oluşan arızayı ve sorunu bildirir.

30 Ledi Yanıp Sönüyor: Kalorifer Ntc Sensör Arızası

Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer NTC sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir.

Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

40 Ledi Yanıp Sönüyor: Kullanım Suyu Sensörü Arızalı

Bu durum kullanım sıcak su sensörlerinde sorun olduğunu belirtir. Böyle bir durumda sıcak su NTC sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir.

Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

50 Ledi Yanıp Sönüyor: Düşük Su Basıncı

Tayros kombi kalorifer tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir.

Demirdöküm Tayros kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bar seviyesine kadar su basmanız gerekir.
Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır.

Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

60 Ledi Yanıp Sönüyor: Prosestat Sorunu

Bu durumda Tayros Kombi atık gaz ve taze hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer.

Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

70 Ledi Yanıp Sönüyor: Aşırı Isınma

Bu arıza durumunda kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız.

Yaz konumunDFeda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız.

Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

80 Ledi Yanıp Sönüyor: Alev Oluşumunda Sorun Var

Dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz.

Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar