Eca Kombi C6 Arızası Ve Çözümleri

Eca kombi C6 arıza, hata kodu ve çözümleri neler? C6 arıza kodu Eca kombi ekranında görülünce hangi parçalarda sorun olduğunu belirtir?Eca kombi C6 arızası görüldüğü zaman servis çağırmadan neler yapılabilir? Eca kombi resetleme işlemi nasıl yapılır?

Eca kombi c6 arızası ve çözümleri

C6 Arızası ve Çözümü

Eca kombide C6 arızası görüldüğü zaman cihaz çalışmaz. C6 arızası yandığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi servis ekibinden yardım alın. Arızalı olabilecek parçalar sırasıyla anakart, prosestat, fan motoru veya kablolarında kopmalar olabilir.

Prosestat Arızası

Kombi içerisindeki hava dolaşımının yeterli olup olmadığını Prosestat kontrol eder. Bir diğer adı baca bekçisidir.

Prosestat arızalarında fan motoru çalıştığı halde kontak yapmadığı zaman cihaz ekranında C6 led ışık yanıp söner. Cihazın modeline uygun Prosestat takılması için kombi servisi çağırın.

Fan Motoru Arızalı

Fan motoru arızalı olduğu zaman atık gaz tahliyesinde sorun olması sebebi ile cihaz çalışmaz.

Bu anlamda mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekir. Fan motoru arızalarında yenisi takılarak sorun giderilebilir.

Elektronik Anakart Arızası

Eca kombi için komuta merkezi diyebiliriz. Elektronik parçaların tamamı kombi anakartına bağlıdır.

Anakart arızalarında C6 hatası dahil olmak üzere birçok sorunun elektronik karttan olma ihtimali var.

Eca kombi anakart’ ı arızalanmış ise sorun görülür gerekli test yapılır ve tamir edilir. Anakart tamirini 1 yıl garantili olarak yapmaktayız.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Son Yazılar