Kombi Ateşleme Arızası

Kombi ateşleme yapmıyor, alev oluşumunda sorun var, kombiye gaz gelmiyor neden? Kombi ateşleme sonrasında alev oluşmamasının sebepleri, gaz geliyormu nasıl kontrol edilir bu makalede anlatacağız. Kombi tamiri için servis talebinde bulunmadan önce yapmanınz geren ibirkaç şlem var

Gaz Olmayabilir

Cihazı çalıştırdığınız zaman içerisinde alev oluşmuyorsa öncelikle gaz hattında bulunan vanaların açık olduğundan emin olun.

Öğneğin; ocak yanıyormu kontrol edin. Gaz geldiğinden emin olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arıza düzelmediyse başka sorunlar var demektir.

Gaz Valfi Arızalı

Kombi ateşleme işlemi sonrasında arıza devam ederse gaz valfi arızalı olabilir. Sorunu kendi başınıza gideremezsiniz. Hemen teknik servisi talep edin.

İyonizasyon Arızası

Kombi ateşleme yapıyor yanma gerçekleşiyor fakat hemen söniyorsa anakart alevi algılayamıyor demektir. İyonizasyon kablolarında kopma olabilir.

Uzun süre bakım ihmal edilirse iyon çubukları kurumlaşır ve alevi algılayamaz. Mutlaka servis yardımı almalısınız

Anakart Arızası

Kombiye gaz gelmemesinin sebebi sadece gaz valfi olmayabilir. Gaz valfini çalıştıran anakartta sorun olabilir. Tüm kontrolleri yaptınız ve hala sorun giderilmediyse işinin ehli profesyonel servis hizmeti almalısınız.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button