Kombi Fan Motoru

Kombi fan motoru hem hermetik hem yoğuşmalı kombilerde bulunan ve dış ortamdan gelen temiz havayı kombinin kullanmasını sağlayan pervaneyi ve motoru ifade eder. Bu fan sayesinde açık ortamdan alınan temiz hava yanma odasında brülöre aktarılır ve içerisindeki Oksijen(O2) ile birlikte yanma oluşur.

Fan Motoru ve Görevi

Fan motorunun görevi kombi brülöründe yanma gerçekleştikten sonra atık gazın tahliyesini ve yanma odasına temiz oksijenin girmesi görevini yapmaktadırcihazın çalışması için gerekli hava akışını sağlamak gibi önemli bir görevi bulunmaktadır.

Fan Motoru Arızası

Fan arızalandığında atık gaz tahliyesi sağlıklı olmadığından kombi yanma işlemini sağlıklı gerçekleştiremez.

Fan Motoru Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombi fan motoru genel olarak düzenli bakım yapılmadığında arıza yapar. Kombi içine dışarıdan gelen temiz hava ile beraber toz, toprak fan motoruna yapışır. Zamanla bu kirler kombi fan motorunun balans yaparak sesli çalışmasına sebep olur. Bu sesli çalışma dikkate alınıp bakım için servis çağrılmalı.

Fan MotorununTamiri Mümkünmü?

Fan tamiri mümkün kombi fan motoru arızalanmışsa eğer tamiri yapılıp eskisi gibi sağlıklı çalışmaya devam eder. Fan motorunun bobin kısmı yanmışsa tamiri mümkün değil. Yeni fan motoru takılması gerekir.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button