Kombi Pompasının Görevi Nedir?

Kombi Pompasının Görevi Nedir?

Kombi sirkülasyon pompası ne işe yarar? Sirkülasyon pompası arızası nasıl anlaşılır? Devirdaim pompası arızalandığı zaman kombide oluşabilecek sorunlar. Kombi pompa tamiri mümkün mü?

Sirkülasyon Pompasının Görevi

Kombi kış konumunda çalıştırılınca ilk önce sirkülasyon pompası devreye girer. Anakart ve ısı sensörlerinden aldığı komut ile tesisat içinde suyun dolaşım görevini yapan kombi parçasıdır.

Devirdaim pompası kombinin kış konumunda kalorifer devresinin çalışması için hayati öneme sahip parçaların başında gelir. Isıtma sitemleri için devirdaim pompası sistemin kalbi diyebiliriz.

Sirkülasyon pompaları kalorifer devresi ısıtma sistemlerinde adından da anlaşıldığı üzere sıcak su sirkülasyonunda yani ısınan suyun kalorifer peteklerine transferini sağlamaktadır.

Pompa Bozuksa Ne Olur?

Kombi pompası arızalandığı zaman karşılaşılacak sorunlar sırasıyla; kalorifer devresi ısısını yükselterek cihazın hararet yaparak arızaya geçmesine sebep olabilir.

Sirkülasyon pompası arızalarında gürültülü çalışma yapabilir. Arızalı pompadan kombi içerisine su sızıntısı olur.

Pompa tamiri mümkün olmadığı zaman arızalanan pompanın yerine yenisi takılarak kombi kalorifer devresinde çalışmaya devam eder.

Sirkülasyon Pompası Tamir Edilir Mi?

Kombi devirdaim pompası tamiri işlemi yapılabileceği gibi pompanın değişimi de yapılabilir. Tamir işlemi yapıldığı zaman maliyet biraz daha düşük olur.

Ancak burada önemli olan temel nokta pompanın tamir edilip edilemeyeceğidir. Su sızıntısı yapan sirkülasyon pompası tamir edilemez.

Kombi Pompası Değişim Fiyatı

Arızalanmış olan kombi pompasının değişimi için mutlaka servis yardımı almak gerekir. Kullanılmakta olduğunuz kombiye doğru pompa takılması çok önemli.

Kombi devirdaim, sirkülasyon pompası değişim fiyatları 2000₺ 5000₺ arasında değişmektedir. Kombi pompası değişimi hakkında detaylı bilgi almak için 0535 987 73 60 numaralı telefonları alabilirsiniz.

Tagged in :

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Son Yazılar

Call Now Button