Kombi Revizyonu Nedir Nasıl Yapılır?

Kombi Revizyonu

Kombi revizyonu tam olarak nedir ve nasıl yapılır? Revize edilmiş kombi kullanılır mı? Kombi revizyonu yapıldığı zaman hangi parçalar değiştirilir? Revizyon işleminde hangi parçalar değiştirilir?

Her marka, model kombi revize edilir mi? Kombi revizyonu hakkında müşterilerimizin merak ettiği tüm soruların cevapları bu makalede.

Kombi Revizyonu Nedir?

Revizyon işlemi cihazların iç ve dış aksamlarının temizlenmesi, kontrol edilmesi ve tamir takımı, dolum vanası, ısı sensörleri gibi birçok parçanın yenilenmesi işlemidir.

Bireysel ısınma sisteminde kullanılan kombi eskidiği zaman atölye ortamında revize edilebilir. Kombi revizyonu, atölye ortamında uzman personel tarafından yapılan detaylı yenilemedir.

Kombiniz kimi zaman atölyede kimi zaman da evinizde incelemeye alınır ve detaylı bir şekilde arızalı parçalar incelenir. Arızalı veya kirli parçalar yenilenir ve tekrar birleştirilip test yapıldıktan sonra yerine montajı yapılır.

Kombi değiştirmenin çok fazla bir maliyeti olduğunu biliyoruz fakat soğuk kış aylarında evinizin ısı konforunu korumak söz konusu olduğun zaman düzgün çalışan bir kombi gereklidir.

İstanbul kombi tamir servisi olarak sürekli arıza çıkartan kombinizi yerinden alıp atölyemizde tam revizyon yaptıktan sonra tekrar yerine montaj yapıyoruz.

Kombi revizyonu kombi içerisinde bulunan parçaların birçok kısmının yenilenmesi demektir.

Kombi Revizyonu Yapılır mı?

Bir kombi fiyatı ortalama olarak 15000 ₺, 25000 ₺ arasında olduğu için revize edilmiş kombi kullanılır.

Ekonomik şartların her gün ağırlaşması insanları ellerindeki eşyaları komple tamir, revizyon yaptırarak kullanmaya mecbur bırakmıştır.

Sıfır kombi fiyatları ortalama 15000 ₺, 25000 ₺ aralığında olmaktadır.

Bu kadar yüksek fiyatlara sıfır kombi almak neredeyse imkânsız oldu. Mevcut kombiyi revize ederek kullanmak daha cazip hale geldi.

Kullanmış olduğunuz kombiyi yerinden söküp tam olarak revizyon yapıyoruz.

Revizyon yapıldıktan sonra atölyemizde sıcak su ve kalorifer sisteminin çalıştırması işlemini yaptıktan sonra getirip yerine montaj yapıyoruz.

Revizyonu Yapılırken Değişen Parçalar

Kombi revizyonu yapılırken kombi içerisinde bulunan birçok parça değiştirilir. Revizyon yapma işlemi kesinlikle atölye ortamında olur.

Değişen kombi parçaları fan motoru, üç yollu tamir takımı, ntc ısı sensörleri, su doldurma musluğu, üç yollu motor, su akış şalteri, türbin, prosestat, emniyet ventili ve cihaz içerisinde bulunan oringler değiştirilir.

Genleşme tankı hava basınç kontrolü ayrıca yapılır ve hava tutmayan tank değiştirilir. Değişime gerek olmayan parçalara kimyasal madde ile temizleme yapılıp geri takılır.

Kombi Revizyon Fiyatı

Kombi revizyon yapma fiyatları kombinin durumuna marka, modeline ve arızalı olan parçalara göre değişir. Ortalama fiyat aralığı 2500 ₺ – 4000 ₺ fiyatlandırma çıkabilir.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Call Now Button