Protherm Lynx Condens Arıza Kodları

Protherm Lynx Condens Arıza Kodları

Protherm Lynx Condens kombi arıza kodları ve çözümleri. Arıza, hata kodları Protherm Lynx Condens kombi ekranında görüldüğü zaman servis çağırmadan önce yapılması gerekenler. Resetleme işlemi ve arızaların çözümleri bu makalede.

Protherm Lynx Condens Arızaları Ve Çözümleri

F 00: Gidiş Devresi Sensör Arızası

Bu hata kodu condens kombinin gidiş sensöründe hata olabileceği soketinin çıkmış olabileceği anlamına gelmektedir bu durumda kombinizi bir kez resetleyin ve şalterini kapatıp açın eğer anlık bir hata değilse kombiniz tekrar hataya düşebilir bu durumda servisimizi arayınız.

F01: Dönüş Devresi Sensöründe Arıza

Lynx condens kombide dönüş sensöründe bir hata olduğunu bize bildirmektedir sensör soketi çıkmış olabilir sensör kabloları ezilmiş veya kopmuş olabilir bu durumda kombiniz çalışmayacaktır.Servisimizi arayarak f01 hatası için servis talep ediniz.

F10: Gidiş Sensörü Kısa Devre

Kısa devre yapımış anlamına gelmektedir condens kombide gidiş devresi sensörü hatalı kablosu kopuk veya soketi çıkmış olabilir veya da bakım zamanı geldiği için sensör kullanım süresi dolmuş olabilir servisimizi arayınız.

F11: Dönüş Sensörü Kısa Devre

Protherm Lynx Condens kombide kısa devre anlamına gelmektedir dönüş devresi sensörü yukarıda yazdığımız arızanın hemen hemen aynısı sensör kablusu kopuk,çıkmuş veya da şaşeye temas etmiş olabilir.

F 12 ve F 91: Boyler Sensörü kısa Devre

Kısa devre anlamına gelen hata kodu. Boyler sensöründe meydana gelen kopma veya yerinden çıkma anlamına gelmektedir.Kombinizi resetleyin düzelmez ise bizi arayınız.

F13: Boyler Sensörü Arızası

Sıcak su kazanı ve boylerinde kısa devre oluşmuş demektir.kablolarda yırtılma kopma veya yerinden çıkma olabilir.

F20: Aşırı Isınma

Sistem de aşırı ısınma olduğu zaman meydana gelen hata kodudur. Bu durumda kombi petek vanaları ilk önce kontrol edimeli kombide gidiş ve dönüş sensörlerine bakılması gerekir.

Şayet kombide su seviyesi azalmış ise de bu hata kodunu vermektedir,ayrıca elektrotlarda kaçak olabilir kombinizi resetleyiniz devamında mutlaka servisimizi arayınız.

F22: Düşük Basınç

Daha önce Protherm panter kombide karşımıza çıkan su basıncı yetersiz arıza kodudur. F22 arızası oluışması durumunda lynx condens kombinize su basmayı deneyiniz su bar seviyesi mutlaka 1 ile 2 bar arasında olmalıdır.Bu seviyeye gelince kombiniz normal çalışmaya başlayacaktır ,eğer yine de çalışmaz ise basınç sondası arızası olabilir.

F23: Isı Yayılması Fazla

Bu hata kodu ısıtma yayılımı fazla olarak karşımıza çıkmaktadır yani devirdaim bozukluğu ,yetersiz petek çalıştırılması,dönüş flitresinin tıkalı olması veya da pompa arızasından olabilir.

F24: Sıcaklık Artışı Fazla

Ani ısı artışı demektir bu durumda kombinizde yetersiz devir daim var demektir,Gidiş ile dönüş sensörü arasındaki ısı farkı fazladır.

F25: Baca Isısı Yüksek

Atık gaz limit sensöründe hata anlamına gelmektedir ve ısı artışının olağandan fazla olduğu ortaya çıkmıştır .Diğer parçalara bakarak ve baca gaz analizi yapılarak arıza kodu resetlenmeli ve servisin gelmesi beklenmelidir.

F28: Gaz Yokluğu

Lynx condens kombide f28 arızası gaz yokluğu anlamına gelmektedir Bu modelde en çok karşınıza çıkacak olan arıza çeşididir.

Öncelikle gaz hattını kontrol edin, cihaza gaz geldiğinden emin olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arıza devam ederse servis yardımı alın.

Eğer bu basit durumlardan değilse İyonizasyon grubuna bakmak gerekir en son yapılıcak işlem lynx f28 arıza kodu verince reset düğmesi ve bir kaç kez basılması Eğerki yine de F28 arıza kodu ile kalırsanız mutlaka servisimiz arayarak destek alın

F29: Alev Oluşumunda Sorun

Bu hata kodu meydana gelince yanmış brülör yandıktan sonra sönmesi anlamına gelmektedir, Genel de baca çıkması baca gaz analizinin yanlış yapılması ,brülörde kaçak olması veya da iyon çubuğunun aşırı kirlenmesi durumunda meydana gelmektedir.Bir bakım ilr hallolacak bir arızadır.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Call Now Button