Vaillant Kombi Kum Saati Arızası Nasıl Giderilir?

Vaillant Kombi Kum Saati Arızası Nasıl Giderilir?

Vaillant kombi üzerindeki kum saatli led lamba yanıp sönüyorsa susuz çalışma (kuru yanma) yada sirkülasyon, devirdaim, pompa arızası olarak bilinir. Vaillant Kum Saatli Led Yanıp Sönüyorsa Sebebi Nedir?

Düşük Basınç

Öncelikle su basıncını kontrol edin. Su basıncı eksikse dolum vanasını açıp kalorifer tesisat basınç değerini 1.5 bar seviyesine çıkartın.

Vaillant kombi ekranında kum saati arızası görülünce x işareti olan düğmeye basılı tutarak resetleme işlemini yapın.

Resetleme sonrası arıza devam ederse servis yardımı almalısınız. Kombi pompası arızalı, basınç sondası arızalı olabilir.

Pompa Arızalı Olabilir

Kombi sirkülasyon pompası ne işe yarar? Sirkülasyon pompası arızası nasıl anlaşılır? Devirdaim pompası arızalanırsa kombide ne gibi sorun olur? Kombi pompa tamiri mümkün mü?

Sirkülasyon Pompasının Görevi

Kombi kış konumunda çalıştırılınca ilk önce sirkülasyon pompası devreye girer. Devirdaim pompası kombinin kış konumunda kalorifer devresinin çalışması için hayati öneme sahip parçaların başında gelir.

Isıtma sitemleri için devirdaim pompası sistemin kalbi diyebiliriz. Sirkülasyon pompaları kalorifer devresi ısıtma sistemlerinde adından da anlaşıldığı üzere sıcak su sirkülasyonunda yani ısınan suyun kalorifer peteklerine transferini sağlamaktadır.

Kombi Pompası Bozulursa Ne Olur?

Kombi pompaları kolay arıza yapmamasına rağmen bozulduğu taktirde kalorifer devresi ısısını yükselterek cihazın hararet yaparak arızaya geçmesine sebep olabilir.

Pompa arızalarında gürültülü çalışma yapabilir. Arızalı pompadan kombi içerisine su sızıntısı olur.

Pompa tamiri mümkün olmadığında arızalanan pompanın yerine yenisi takılarak kombi kalorifer devresinde çalışmaya devam eder.

Kombi Pompası Tamir Edilir Mi?

Kombi devirdaim pompası tamiri işlemi yapılabileceği gibi pompanın değişimi de yapılabilir. Tamir işlemi yapıldığı zaman maliyet biraz daha düşük olur. Ancak burada önemli olan temel nokta pompanın tamir edilip edilemeyeceğidir. Su sızıntısı yapan sirkülasyon pompası tamir edilemez.

Kombi Pompası Değişimi Ne Kadar Tutar?

Arızalanmış olan kombi pompasının değişimi için mutlaka servis yardımı almak gerekir. Kullanılmakta olduğunuz kombiye doğru pompa takılması çok önemli. Kombi pompası değişimi hakkında detaylı bilgi almak için 0535 987 73 60 numaralı telefonları alabilirsiniz.

Mehmet avatarı

Bir Cevap Yazın

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımını en son ne zaman yaptırdınız? Hızlı, verimli ve her zaman en yüksek kalitede çalışması gereken cihazınıza yıllık bakım yaptırmayı unutmayın.

Son Yazılar

Kategoriler

Call Now Button